shutterstock_217573714Mitmed uuringud on näidanud, et teatud geeni olemasolu mõjutab toiduvalikute tegemist ja vananedes ilmnevad aina rohkem probleemid, mis võivad olla seotud geneetiliste eripäradega. Lisaks  annab  geenide uurimine seletuse, miks osadel inimestel tuleb palju rohkem vaeva näha, et saavutada tervislikku vormi ja kaalu.

National Institutes of Health (USA Rahvuslik Tervise Instituut) on välja selgitanud, et keskealised ning vanemad inimesed, kellel esineb ülekaalulisusega seostatav FTO geenivariatsioon (massi ja rasvumist mõjutav geen) on suurem tendents võtta kaalus soovimatult juurde. Lisaks eelpool toodule märgiti uuringus  muutuseid  ajupiirkonnas, mis vastutab toiduisude taju eest.

Uuringus osales ligikaudu 700 inimest  ning enamik katsealustest, kes olid vanemad kui 65 aastat, osutusid rasvunuks. 45% osalenutest omas vähemalt ühes geenikoopias ülekaalulisust mõjutavat variatsiooni, kuid juba see suurendab kehamassi indeksi tõusu. 16% oli olemas kahe koopiaga versioon, mis suurendab veelgi ülekaalulisuse riski. Inimestel, kellel oli olemas oht ülekaalulisusele, oli suurem kalduvus impulsiivsusele ja vananedes rasvaste toitude ületarbimisele.

Numbrid osutusid küllaltki tõsiseks, mistõttu võeti veel vaatluse alla aju struktuur ja funktsioneerimine, et omandada paremat arusaama kogu keha süsteemis  seoste loomiseks. Leiti,  et inimestel, kellel esineb ülekaalulisusega seotud FTO geenivariatsioon kahes koopias, suureneb vanusega kaloririkka rasvase toidu söömine.  Lisaks sellel on mitmed funktsioonid kehas ühendatud ning kaalu tõusu riski suurenemisega langeb  ka isude kontrollimine ning seetõttu antakse soovitud ihadele rohkem järgi.  Mitmete uuringute tulemustest on järeldatud, et FTO geenivariatsioon on üks  võimalik kroonilise  ülekaalulisuse põhjustaja ning metaboolsete protsesside mõjutaja.

Geenitestid on üks viis vastuste leidmiseks  keha iseärasuste kohta, mida on kasulik teada, et saavutada hea enesetunne ja efektiivsem kontroll kehakaalu üle.

Seetõttu on oluline teada oma eripärasid ja vastavalt nendele kujundada oma elustiil. Tutvu ja telli FiguraGen Weight geenitest, mis aitab kaalu langetada ja leida sobivad toiduained  SIIN.

 

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
Share →

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

7 − 5 =

Print
Close