miks-dieet-ei-tootaTeame, et isud, stress  ning laiskus takistavad kaalulangetamist. Tänapäeval on aina enam kinnitust leidnud, et ka geenid võivad olla põhjuseks, miks kaalu langetamine mõne inimese jaoks nii raske on. Cambridge ülikooli teadlased on leidnud geeni, mis soodustab kehas rasva talletamist ja kogunenud rasv omakorda teeb keerulisemaks kaalunumbri alandamise. Cambridge Ülikooli teadustöö juht Dr Andrew kirjeldab, et ladestunud rasv võitleb aktiivselt  rasvade „põletamise“  vastu molekulaarsel tasandil.

Dr Andrew töörühmas uuriti hiiri, kellel puudus geen, mis on  vastutav valgu sLR11 tootmise eest. Ilmsiks tuli, et selle geeni puudumisel ei võtnud hiired nii kergesti kaalus juurde ja nende organismis toimus ka kalorite põletamine kiiremini.

Seetõttu otsustasid teadlased pöörata tähelepanu ka sama faktori uurimisele inimorganismis. Avastati seos, et mida rohkem inimene kaalus, seda rohkem oli tema keha vereringes sLR11 tüüpi valku. Saamaks veel täpsemaid andmeid uuriti ka neid inimesi, kes käisid keha rasva vähendamise operatsioonil. Ka seal märgati seost, sest patsientidel vähenes peale operatsiooni tunduvalt valgu sLR11 hulk veres, millest järeldati, et antud valku toodetakse rasvkoes.

Teadlased arvavad, et selle valgu peamine roll on keha efektiivne varustamine energiaga ning seeläbi ka ühtlase temperatuuri hoidmine pikema aja vältel. Tänapäeval on see hakanud aga rohkem probleeme põhjustama inimeste kehamassi suurenemise tõttu.

On lootust, et selle valgu takistamine aitab võidelda rasva kogunemisega ja üleliigse kehakaaluga. Teadlased leidsid siiski, et keha kaalukaotus sõltub paljudest teguritest ja see avastatud valk on ainult üks osake.shutterstock_141377170

Praegu on siiski parim soovitus  jälgida õigeid toitumissoovitusi ning kuulata oma keha. Me kõik oleme erinevaid ning seetõttu tuleb just enda eripäradele tähelepanu pöörata. FiguraGen Weight on suurepärane abimees oma geenide tundma õppimisel ja saadud teadmiste rakendamisel.

Alusta juba täna!

Allikas:

Whittle JA, Jiang M, and Peirce V, et al. Soluble LR11/SorLA represses thermogenesis in adipose tissue and correlates with BMI in humans. Nature Communications. 2015.

 

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
Share →

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

thirteen − eight =

Print
Close